Pregled najnovijih vijesti

LabDay u bolnici Sveti Duh

Učenici sedmih i osmih razreda su 22. listopada, povodom Dana laboratorijske medicine,  posjetili laboratorij bolnice Sveti Duh u pratnji profesorica Jasne Brnić i Ane Komadine.

Pročitajte više:

Prvo su posjetili laboratorij gdje se vadi krv te vidjeli pravilan način vađenja krvi te su saznali što znači određena boja čepa epruvete. Nakon toga su posjetili drugi dio laboratorija gdje se krv analizira te vidjeli brojne biokemijske analizatore na kojima se radi biokemija i endokrina (hormoni, tumori, markeri…). Osim uređaja za analizu krvi, vidjeli su i urinski analizator te su saznali čemu služe urinske trakice i kako izgledaju testovi na droge.

Obilazak je završio na hematološkoj jedinici gdje su vidjeli hematološki analizator te saznali o vrsti stanica koje se nalaze u krvi (eritrociti, leukociti i trombociti).

Na samo kraju dočelo ih je iznenađenje u obliku poklona (olovka, blokić i slatkiši).

objavio: Ana Komadina   datum: 21. 11. 2019.

Koliko knjiga pročitaš u mjesec dana?