Strenght2Food - sudjelovanje u pilot projektu

Istraživanje pod nazivom „Pilot projekt: školski obroci i unos voća i povrća u školama s i bez vrtova“ je dio europskog projekta HORIZON – Strenght2Food pod vodstvom Newcastle University iz Velike Britanije, a u Hrvatskoj ga provodi Laboratorij za znanost o prehrani pri Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te Katedra za Marketing pri Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Redovita tjelesna aktivnosti i pravilne prehrambene navike dio su zdravog stila života te ako se usvoje kroz djetinjstvo i adolescenciju zadržavaju se i u odrasloj dobi. Stoga je cilj pilot projekta razraditi učinkovitu strategiju koja se odnosi na nabavu i kvalitetu hrane za školske obroke te razviti edukacije kojima će se podići svjesnost o važnosti unosa voća i povrća.

Aktivnosti koje se provode u školi su: analiza školskih jelovnika, korekcije u školskim jelovnicima, nutricionističke edukacije, ispitivanje sklonosti djece prema jelima od voća i povrća.
Brošura projekta

Priloženi dokumenti:
S2F_-_tekst_za_web.pdf (336.07 KB)

objavio: Ivana Sauha   datum: 11. 6. 2019.