Izvannastavne aktivnosti

Pobjednik turnira Otvoreno prvenstvo Lošinj Jadranka

Ivano Ilić je dvostruki pobjednik turnira Otvoreno prvenstvo Lošinj Jadranka. Radi se o turniru jakog 2. ranga do 16 godina  iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza održanom početkom ožujka u Velikom Lošinju.

Na briljantan način je osvojio parove zajedno s Danom Šarićem (HATK Mladost Zagreb) i ušao u finale singla izgubivši samo 5 gemova u 5 mečeva.

Tamo ga je čekao veliki izazov, godinu dana stariji Leonardo Ljubičić, inače sin proslavljenog hrvatskog teniskog asa Ivana Ljubičića.
U fantastičnom i uzbudljivom meču na terenima Ljubičić akademije u Velom Lošinju nakon tri sata iscrpljujuće borbe Ivano je u tajbrejku trećeg seta pobijedio sa 7-4.
Rezultat je bio ukupnih 6-2,2-6,7-6 za novo slavlje ljevorukog dečka sa zagrebačke Trešnjevke.

objavio: Martina Čiček   datum: 13. 3. 2024.