Dobrotvorni tim Strategije razvoja škole

Naša škola već dugi niz godina sudjeluje u raznim dobrotvornim akcijama, bilo da se priključuje nekim akcijama dobrotvornih institucija na razini cijele Republike Hrvatske (Crveni križ, Hrvatski Caritas, Marijini obroci…), bilo nekim manjim inicijativama pojedinih dobrotvornih udruga ili organiziranjem prikupljanja pomoći pojedincima iz naše škole ili bližeg školskog okruženja.

Zašto je važno djecu odgajati za dobrotvornost i socijalnu osjetljivost?
Zato što su dobrota, plemenitost, solidarnost i osjetljivost za potrebe drugih put prema iskustvu istinske radosti i smisla ljudskog života.
Posebno je važno što u nekim navedenim akcijama naša djeca izravno pomažu vršnjacima iz Zagreba, cijele Republike Hrvatske ili djeci Afrike kojoj nema tko pomoći.
U nekim akcijama djeca dobivaju izravan odgovor putem pisama zahvale i vide da je njihova pomoć zaista došla u ruke onih kojima je najpotrebnija.

Zato vas iskreno molimo da svesrdno i s potpunim povjerenjem podržite naše školske dobrotvorne akcije i da na taj način zajedno doprinesemo odgoju naše djece te pomognemo u izgradnji plemenitijeg i solidarnijeg svijeta.

Dobrotvorne akcije

Djeca za 5 - humanitarna akcija

Pokrenuta je humanitarna akcija Djeca za 5.
Svake godine skupimo veliki broj igračaka, slikovnica, plišanaca... koje Udruga Krugovi prodaje kako bi se financijski pomoglo malenim bolesnicima oboljelim od malignih bolesti.
Igračke će se prikupljati od 11.11. do 15.11.2019., a plakati o akciji će biti postavljeni u svim objektima škole. Razrednici će učenike obavijestiti o načinu dostavljanja priloga.

Sigurna sam da ćemo i ove godine pokazati veliko srce!

Hvala svima koji sudjeluju!

Priloženi dokumenti:
Djeca_za_5_-_plakat_2019.pdf (450.32 KB)

objavio: Lana Banovec Čović   datum: 7. 11. 2019.