Dobrotvorni tim Strategije razvoja škole

Naša škola već dugi niz godina sudjeluje u raznim dobrotvornim akcijama, bilo da se priključuje nekim akcijama dobrotvornih institucija na razini cijele Republike Hrvatske (Crveni križ, Hrvatski Caritas, Marijini obroci…), bilo nekim manjim inicijativama pojedinih dobrotvornih udruga ili organiziranjem prikupljanja pomoći pojedincima iz naše škole ili bližeg školskog okruženja.

Zašto je važno djecu odgajati za dobrotvornost i socijalnu osjetljivost?
Zato što su dobrota, plemenitost, solidarnost i osjetljivost za potrebe drugih put prema iskustvu istinske radosti i smisla ljudskog života.
Posebno je važno što u nekim navedenim akcijama naša djeca izravno pomažu vršnjacima iz Zagreba, cijele Republike Hrvatske ili djeci Afrike kojoj nema tko pomoći.
U nekim akcijama djeca dobivaju izravan odgovor putem pisama zahvale i vide da je njihova pomoć zaista došla u ruke onih kojima je najpotrebnija.

Zato vas iskreno molimo da svesrdno i s potpunim povjerenjem podržite naše školske dobrotvorne akcije i da na taj način zajedno doprinesemo odgoju naše djece te pomognemo u izgradnji plemenitijeg i solidarnijeg svijeta.

Dobrotvorne akcije

Dobrotvorna akcija: Pomoć obitelji u potrebi

Poštovani roditelji,

pozivamo vas da se uključite u našu dobrotvornu akciju prikupljanja pomoći jednoj obitelji iz naše škole.
Obitelj živi u stanu koji je posve neprimjeren za život zbog hladnoće i vlage. S prikupljenom pomoći pomogli bismo obitelji u obnovi stana i pribavljanju potrebnog namještaja.

Akcija traje do 13. ožujka.

Za sve obavijesti obratite se našem kolegi Josipu Štefancu na j.stefanac@osas.hr

Od srca hvala!

objavio: Ivana Sauha   datum: 4. 3. 2020.