« Lipanj 2021 »

Obavijesti za roditelje

Preporuke Nastavnog zavoda za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar" za zdravstvene voditelje dječjih vrtića i škole na području grada Zagreba

Preporuke Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ za zdravstvene voditelje dječjih vrtića i škole na području grada Zagreba:

dokument je u privitku

Nastavno na općenite zdravstvene preporuke, a s obzirom da su djeca jedna od osjetljivijih skupina građana, želimo naglasiti da nije zabranjen boravak na otvorenom prostoru. Zbog prekoračenih vrijednosti lebdećih čestica, koje su uobičajene za ovo doba godine, date su preventivne preporuke za smanjenje eventualnih rizika po zdravlje. Preporučuje se izbjegavanje dugotrajnijeg boravka na otvorenom.

Zdravstvene preventivne preporuke izdaju se i u slučajevima povišenih vrijednosti UV indeksa, niskih i visokih temperatura zraka, nepovoljnih biometeoroloških prilika te povišenih koncentracija alergene peludi u zraku u svrhu informiranja građana, kako bi svoje dnevne aktivnosti prilagodili trenutnim uvjetima okoliša.

U slučaju potrebe za dodatnim postupanjem, upute se objavljuju na mrežnim stranicama Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ (www.stampar.hr) i Grada Zagreba (www.zagreb.hr).

Priloženi dokumenti:
Preporuke_za_skole_i_vrtice.doc (180.50 KB)

objavio: Ivana Sauha   datum: 17. 1. 2020.

Likovni rad: MD, 6.a, 2019/2020

Razvrstavate li kućni otpad za recikliranje?

Foto i Video iz Šenoe