eTwinning projekt U svijetu likovnih umjetnika- Art in my heart

Učenici 4.e razreda sudjelovali su tijekom školske godine  u eTwinning projektu "U svijetu likovnih umjetnika – Art in my heart".

Ovaj projekt, koji se već drugu godinu za redom ostvaruje međunarodno, osmislile su i vodile učiteljice razredne nastave Nevenka Dimač i Sandra Vuk.

Učenici su iz mjeseca u mjesec upoznali živote i najznačajnija djela umjetnika Giuseppea Arcimbolda, Roya Lihtensteina, Agathe Ruiz de la Prada, Keitha Haringa, Leonarda da Vincija, Pabla Picassa, Joana Miroa, M. C. Ashera, Mary Blair, Romera Britta, Georgesa Braquea, Andyja Warhola te domaćih slikara Ivana Rabuzina i Voje Radoičića.

Ciljevi projekta bili su upoznati život, rad i djela najvećih likovnih umjetnika, uočiti boje spektra koje nas okružuju u okolini i prirodi oko nas, prikazati crtom detalje, te stvoriti uvjete za  razvoj umjetničkih i kreativnih sposobnosti kod učenika.

Učenici su tijekom projekta  razvijali svoje komunikacijske vještine, suradnju, rješavanje sukoba mirnim putem, te naučili raditi kao dio grupe, sudjelovati u proces donošenja odluka i odgovornosti koje iz toga proizlaze.

Radove  nastale tijekom projekta redovito  su izlagali u školskoj knjižnici i objavljivali na web stranici svoga razreda. Pogledajte radove u foto-albumu.

objavio: Petrunjela Krajačić   datum: 1. 7. 2020.